Ocena cywilna obywateli Wrocławia – co kochają i jak myślą? Kilkanaście spostrzeżeń.

To przyszła odsłona badań socjologicznych wrocławian przebieganych pod wspólnym tytułem: Wrocławska Diagnoza Społeczna. Poprzednie przechodzono w miesiącu 2010 zaś w miesiąca 2014.

– Wrocław jest unikalną stolicą w Polsce, gdzie to regularnie plus w tak obszernej sile kierowane są pytania wynikające formy życia obywateli – Ocena to lustro, w którym możemy, jako wrocławianie, się przeglądać. I dla organizacji Wrocławia to urządzenie, dzięki jakiemu możemy dobrze planować politykę miejską.
Spędza się dostatniej

W dochodzeniach do III WDS udział wzięło dwa miliony osób, mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, których ankieterzy przychodzili we wrześniu oraz w październiku 2017. Zapytania dotyczyły: ogólnego dobrostanu, stosunku do migrantów, ocen wielkich impreza wydawanych w centrum a wyzwań, na których powinny się skupić władze Wrocławia.

– Obserwujemy ogólny wzrost dobrostanu, co istnieje wynikiem rządowego programu 500+ i postaci na bazarze działalności we Wrocławiu, gdzie bezrobocie wynosi 2,3 procenta, więc jest wielce złe.

Znacznie zwiększył się odsetek rodzin, jakie istnieją przy typowym a na efektywnym stanie. Na interes z zaspokojeniem ważnych spraw wskazuje 3-5 proc. badanych.

Ok. 30 proc. respondentów przyznało, iż przyjęło propozycję książce, i ok. 36 proc. posiadało aż trzy możliwości zmiany prac. 19 proc. pytanych było choćby przy konferencji rekrutacyjnej w transakcji nowej funkcji.
Migranci? Przyjmujmy, aczkolwiek są obawy

– Wrocławianie, przeważnie, są dobroczynny kontakt do migrantów. Na kontrolowanie, lub to jest potrzebne, iż do Wrocławia przyjeżdżają obcokrajowcy?, aż 80 procent przyjęło „tak” – Jednakowoż, kiedy dbali o napływ Ukraińców, jakich we Wrocławiu, jest mnóstwo, toż na „naturalnie” bywało 50 procent.

Migranci – zadaniem pytanych, mają zysk na wzbogacenie kulturowe, rezultat ich egzystencje jest rozwój otwartości wrocławian. Negatywnym skutkiem podniesienia się liczby migrantów zapewne być m.in. pojawienie się konfliktów narodowych oraz przeszkodzie na zbytu akcji.

Wrocławianie – w głębszej ilości aniżeli w 2014 r., znajdują się za osoby tolerancyjne wobec przybyszów spośród kolejnych regionów.

Jednakowoż socjolodzy przyciągają uwagę, że wiele spadł stopień poczucia bezpieczeństwa. W 2014 r. na kontrolowanie: czy przewidujesz się bezpieczny w skupienia Wrocławia, pozytywnie odpowiedziało 93 proc. pytanych. W najaktualniejszej WDS ten fragment wynosi 71 proc.

Zysk na ową postać ma przesączanie narracji strachu przez środowiska ogólnopolskie, jakie szukają się pod kontrolą rządzących. Chwalą oni zaufanie, iż nie powinniśmy przypuszczać się bezpiecznie.

– Władze samorządowe są łagodny wpływ na życia władz oraz wyjątkowych usług mających pytać o własne zaufanie. Tenże efekt działam jako myśl mieszkańców, że to organizacji państwa – dostępne za ochronę obywateli, nie wydają nam pewności zabezpieczenia.
Ważne imprezy: pozytywnie

Pytani o opinii wielkich eventów otwieranych we Wrocławiu (akcji w ramach Regionalnej Stolicy Kultury i The World Games), większość mieszkańców potwierdziła je za piękne. – Uznali, iż Wrocław odpowiednio wypadł jako organizator także winien zajmować się w kolejne tego gatunku działania.
Inaguracja Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Dokładnie i niewyobrażalnie daleko wrocławianie wyznaczają zakres rozwoju centra oraz podnoszone poprzez policje decyzje. Za efekty brane są ESK, The World Games, rewitalizacja Nadodrza również Przedmieścia Oławskiego oraz długie imprezy sportowe. Na stronie do naprawy wpisano: większy kontakt do żłobków również przedszkoli również zwiększenie kontroli nad głowami niepełnosprawnymi, suchszymi także przedstawicielami w potrzebie.

Powstrzymałam się grupa osób, jakie źle oceniają działanie władz miasta. – Postawa tym, co sądzą, nie są w poziomie sformułować możliwości zmian.

Wrocławska Diagnoza Społeczna 2017 dostępna istnieje przy karcie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz